Korzeń omanu – jakie ma właściwości i zastosowanie?

Korzeń omanu jest niezwykle cenną rośliną, którą powinien mieć w domu każdy z nas. charakteryzuje się silnym działaniem antybakteryjnym, przeciwgrzybicznym oraz działa przeciwzapalnie. Może być również skutecznym pomocny w leczeniu problemów skórnych.

W jaki sposób skorzystać z leczniczych właściwości korzenia omanu?

Wieloletnia roślina, czyli korzeń omanu, od wieków jest niezastąpionym składnikiem domowego zielnika. Jej składnikami są między innymi azulen i helenina, to właśnie one odpowiadają za jej przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne oraz przeciwzapalne działanie. Azulen jest też niezastąpiony w leczeniu podrażnień skórnych oraz różnych obrzęków. Kolejnym istotnym składnikiem jest inulina, która wspiera pracę dobrych bakterii w jelitach.

Korzeń omanu jest przydatny w trakcje zmagań z pasożytami przewodu trawiennego. Może być wykorzystywany także jako sposób radzenia sobie z podwyższonym cholesterolem, a dodatkowo zadziała wzmacniająco na słabe serce i ureguluje cykl miesiączkowy. U kobiet karmiących, które regularnie spożywają korzeń omanu, pomoże sprawnie i zdrowo rozkręcić laktację.

Jakie jest zastosowanie korzenia omanu i gdzie można go kupić?

Korzeń omanu pojawia się w aptekach i w sklepach z ziołami – internetowych albo stacjonarnych. Zazwyczaj stosuje się go pod postacią naparu. Do jego przyrządzenia używa się pokruszonego korzenia omanu i gorącej wody. Po około 30 minutach powstaje napój, który po odcedzeniu jest gotowy do wypicia. Przy regularnym stosowaniu pierwsze efekty będą widoczne już po kilku dniach.

Nie bez znaczenia jest także czas spożywania naparu. Osoby zmagające się z pasożytami powinny sięgać po ziołowy napój z rana, obowiązkowo przed pierwszym posiłkiem. Przy dolegliwościach dróg rodnych polecane jest, aby podzieli dobową dawkę na dwie i pierwszą spożyć rano, a drugą na chwilę przed zaśnięciem. Napar jest polecany też jako preparat pielęgnacyjny do skóry trądzikowej oraz łojotokowej.

Korzeń omanu w nalewce to z kolei świetny sposób na leczenie chorób układu oddechowego. Aby przyrządzić nalewkę, należy połączyć 100 gramów korzenia oraz 250 ml alkoholu. Połączone składniki należy pozostawić w ciemnym miejscu przez przynajmniej 7 dni. Po takim czasie trzeba ją odcedzić i rozpocząć kurację. Zalecana ilość to 1/2 łyżeczki kilka razy na dobę.

Post Author: admin