{Y:I}ZOBACZCIE WYGLŠDAĆ {Y:I}W STUDIU SZTUKIKIDS.

Paweł Stelmach

Jestem bardzo podekscytowany, że kreatywna przestrzeń artystyczna naszego dziecka zainspirowała niektórych z Was do myślenia o tworzeniu zakątków kreatywności we własnych domach! Znajduję tyle radości w poznawaniu pracy, którą wykonuję, że pomaga ona waszym maluchom. Kilka tygodni temu podzieliłam się wszystkimi naszymi ulubionymi książkami dla dzieci, ponieważ czułam, że zasługują one na własne stanowisko! Poproszono mnie również o podzielenie się tym, jak zrobiliśmy pegboardy; były to same projekty, ale okazały się tak dobrze. Otwory zostały wywiercone indywidualnie w dwóch arkuszach sklejki (z kawałkiem drewna zaklinowanym pomiędzy nimi), aby kołki mogły utrzymać odpowiednią wagę. Wiele z tych dużych kawałków to IKEA, ponieważ to pomieszczenie to piwnica o nierównej powierzchni, i zdecydowaliśmy, że chcemy mieć kawałki, które naprawdę nie mają znaczenia, czy farba zostanie rozbita! Ponieważ jest to przestrzeń dla dzieci, która jest wolna, chodzi o to, że jest nieporządna... i to jest w porządku.

01. /Przezroczyste akrylowe półki; 02. // Pędzle malarskie wielkoformatowe; 03. // Białe krzesło do wycierania; 04. // Ceramiczny wazon ścienny; 05. // Graficzny koszyk na bieliznę; 06. // Schowek w białej szufladzie; 07. // Grafika kaktusowa; 08. // Gliniany wałek; 09. // Stół ze sztuką wycieraną. Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzu. Niech wasz weekend będzie pełen kreatywności i trochę niechlujnej zabawy :) Wszystkiego najlepszego w piątek!

To jest tutaj!!!! Jestem tak podekscytowana, że mogę dzielić się przestrzenią sztuki naszych dzieci z wielu powodów. Ten kreatywny pokój jest taką pracą miłości i naprawdę zajęło zbyt długo, aby zakończyć, jak klienci zawsze przychodzą przed moim własnym domu. Jestem pewna, że zaczęłam wam mówić, że ten post miał się wydarzyć dwa lata temu! Chociaż był to jeden z najczęściej używanych pokoi w naszym domu w ciągu ostatnich 18+ miesięcy, do tej pory nie był gotowy do fotografowania czy dzielenia się stylowo! Pomysł na ten pokój zaczął się kiedy mój mąż złamał biodro (dziwny wypadek na rowerze) i wiedziałam, że będziemy w domu więcej niż zwykle. Zaczęłam przewijać inne pomieszczenia artystyczne i zapisywać moje ulubione pomysły na Pintereście. Cała trójka naszych dzieci uwielbia tworzyć...rysować, malować, budować, wklejać, wyobrażać sobie, projektować, itd. i po tym jak nasz stół w jadalni zaczął być ciągle pełen artykułów artystycznych, zaczęłam myśleć o alternatywnej przestrzeni, z której moglibyśmy korzystać.

Ta przestrzeń jest inna niż większość, którą dzielę, ponieważ jest to szorstkie miejsce w naszej piwnicy, które dosłownie zeskrobaliśmy razem, aby dać dzieciom miejsce do zrobienia bałaganu, stworzenia w dowolny sposób, zbadania różnych materiałów, tekstur i dania ich mózgom miejsca, do którego mogą przyjść, kiedy się obudzą po raz pierwszy lub kiedy wrócą do domu ze szkoły albo kiedy poczują, że potrzebują trochę czasu, który jest inny niż gdziekolwiek indziej. Dorastałam tworząc, rysując, malując, szyjąc, robiąc rzeczy, kiedy tylko mogłam i marzyłam o tym, aby w naszym domu było miejsce dla naszych dzieci, które mogłyby robić to samo.

Kiedy zaczynaliśmy, ten pokój był dosłownie pełen pudełek i przestrzeni, którą po prostu rzucaliśmy rzeczy do sortowania później (nie mamy garażu), ale realistycznie musieliśmy zająć się śmieciami i wykorzystać przestrzeń. Po usunięciu pudełek, musieliśmy umieścić płytę gipsową i zainstalować oświetlenie. Całą przestrzeń pomalowałem w Simply White autorstwa Benjamina Moore'a, a potem reszta była dekoracją. Użyłem ganku i emalii podłogowej, aby pomalować betonową podłogę i chociaż cała przestrzeń jest jeszcze dość szorstka, to jest całkowicie w porządku, jeśli farba kapie, krople brokatu, itp. Szybko pomalowałem podłogę przed sfotografowaniem tego pokoju, aby była jasna i świeża ponownie, ale z dnia na dzień, nie jest tak do końca. Nie potrzebowałem tego pokoju, aby był idealny; chciałem, aby dzieci mogły swobodnie odkrywać to miejsce, zdobywać farbę dla siebie i uczyć się, jak wziąć, używać i odkładać materiały na własną rękę. Jedynym sposobem na naukę jest praktyka, prawda?

Bok ściany ze sztalugi z farbą był tak nagi, że dodaliśmy te słodkie, nieregularne naklejki w jasno-szarym kolorze, aby dodać trochę zainteresowania. Są zabawne, a dzieci je uwielbiają! Używamy starych t-shirtów jako smokingi do farby, małych słoików na farbę i dużych kołków do wieszania mokrej sztuki. To nie jest fantazyjne, ale działa!

Uwielbiam, jak skupione i zaangażowane są dzieci, gdy są tutaj. Godziny rozmów, kreacje, które wymyślają i frustracje, które zamieniają się w dumne chwile, są tylko migawką z tego, co dzieje się w przestrzeni sztuki dla dzieci. Ta trójka negocjuje tutaj, ma inny sposób na uwolnienie emocji i pokazanie determinacji w projektach, które trwają przez wiele dni. Stworzenie przestrzeni dla dzieci, która pozwoli ich twórczej stronie zaszaleć, jest tego warte!

Uwielbiam, jak wiele małych szczegółów się okazało, ale jestem zdecydowanie najbardziej dumny z pegboardowej ściany!!!! Przydałby mi się jeden w każdym pokoju. Posiadanie wszystkiego dostępnego jest wspaniałe, a przedmioty, takie jak szufelka i szczotka, na niewielkiej wysokości pozwalają dzieciom na łatwy dostęp do rzeczy i pomagają w ich sprzątaniu.

Zobacz