Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup przed zakupem blachy na dach

Jeśli budujesz dom albo rozważasz wymianę starego pokrycia dachu, to pewnie staniesz przed wyborem odpowiedniego materiału. Na rynku znajduje się dziś wiele rodzajów takich materiałów. W tym artykule opisujemy największe plusy blachy dachowej.

Czym się kierować wybierając rodzaj blachy dachowej?

Istnieje parę ważnych spraw, o jakich nie można zapominać w momencie zakupów. Najważniejsza może się wydawać cena, ale ważna jest też jakość materiału – im cięższa i grubsza jest blacha, tym trwalszy i solidniejszy będzie dach, na który trafi. Następną ważną kwestią jest typ powłoki zabezpieczającej blachę – najlepszą trwałość ma ta wykonana z HPS lub PVDF. Na trwałość blachy wpływa również odpowiednie zabezpieczenie przed rdzą, w przypadku blachy stalowej stosowany jest najczęściej powłoka z alucynku.

Jaki typ blachy na dach będzie najlepszy?

Blacha dachowa oprócz zróżnicowanych parametrów różni się rodzajem materiału i dopasowaniem do kształtu dachu. Aktualnie najczęściej wybieranymi przez klientów są trzy rodzaje blach.

Pierwszą opcją jest blacha dachowa trapezowa, czyli blacha gięta i pokryta delikatnymi załamaniami, dzięki nim doskonale odprowadza wodę.

Drugim wariantem jest blacha na dach płaska – jest niedroga, ma regularną formę i jest prosta do ułożenia.
Wariant trzeci to blachodachówka – jest popularna i uniwersalna, dostępna w wielu odcieniach i jest świetną imitacją dachówki ceramicznej.

Jakie są największe zalety blacha na dach

Największą zaletą blachy na dach jest jej uniwersalność. Różnorodność odcieni i wzorów powoduje, że nadaje się do większości budynków. Jest materiałem gwarantującym przez długie lata, wszystko za sprawą wyjątkowej wytrzymałości oraz szczelności. W gronie licznych zalet, jakimi wyróżnia się blacha dachowa znajduje się też bezproblemowy montaż oraz możliwość dopasowania do dachu przez docinanie do każdego kształtu i rozmiaru. Na liście wad znajduje się z pewnością odgłos padającego deszczu oraz obecność śniegołapów, których montaż jest potrzebny na dachach o większym spadzie. Na szczęście plusów jest znacznie więcej, co sprawia, że blacha na dach od wielu lat jest liderem w tematyce pokryć dachowych.

dom / przez

Post Author: admin