Sprawdź, jak ozdobić sufit w dużym pomieszczeniu

Większość z nas nie chodzi z głową uniesioną do góry, stąd często nie zwraca się uwagi na wygląd sufitu. Podłogom lub ścianom poświęcamy czas i zainteresowanie, by zaaranżować je w niebanalny sposób. Tymczasem sufit pozostaje dość monotonny i niczym nie zaskakuje. Jak udekorować sufit w salonie w sposób interesujący i bardziej wyrazisty?

Duch rustykalny i okazałe belki sufitowe

Do dyspozycji mamy perspektywę wnętrza w stylu rustykalnym. Możesz za ich sprawą zaaranżować dowolne wnętrze, również nasz salon. Charakteru rustykalnego dodaje się choćby tylko poprzez dobre wystylizowanie sufitu. To proste, kiedy stawiamy budynek od fundamentów i możemy wyeksponować widoczne belki sufitowe. Mamy w zasięgu niejeden sposób – pomalować na dowolny kolor lub zatrzymać w naturalnych barwach i ewentualnie zdekatyzować, co doda im odrobinę archaicznego wyglądu. Elementy drewniane na suficie rewelacyjnie zdadzą egzamin jako miejsce do umieszczania dekoracji – oświetlenia czy ozdób.

Kolor sufitu – może poeksperymentować?

99 na 100 – ludzie często pozostawiają sufit w bieli, nie patrząc na to, jakie kolory widnieją poniżej jego linii w danym pokoju. Nie jest to broń Boże błąd. Naturalnie, każdy inny kolor na suficie musimy solidnie przemyśleć. W przypadku niewielkich wnętrz użycie koloru na suficie jeszcze mocniej optycznie je obniży. Wówczas pozostają specjalistyczne detale, np. plafony. W dawnym budownictwie wykonywano ich całkiem sporo, dlatego w niektórych przypadkach to jedynie rzecz odnowienia. Nie jest problemem wykonać również nowe sztukaterie na suficie od zera.

Zobacz, w jaki sposób żyrandole nowoczesne do salonu wpływają na wygląd Twojego pomieszczenia

Jeśli już czas nieco ożywić nie tylko sufit w dużym pokoju, a przy okazji całe wnętrze, warto zdecydować się na inną koncepcję światła. Mamy dziś w sprzedaży żyrandole nowoczesne, których producenci zwykle stawiają przede wszystkim minimalistyczną estetykę. Te cechy nie przekreślają ich estetycznej wartości, a dodatkowo wpływają na nadanie całemu wnętrzu ducha i klimatu. Oszczędny wystrój wnętrza w stylu północnym lub loftowym eksponuje ciekawe żyrandole nowoczesne. Niech posłużą za przykład piękne lampy z przezroczystymi kloszami.

dom / przez

Post Author: admin