Salon w ogrodzie zimowym? To wcale nie takie niemożliwe!

W przypadku gdy zdecydujesz się na ogród zimowy, z dużym prawdopodobieństwem pojawi się tu nastrojowy salon. Przede wszystkim należy znaleźć miejsce na dobre sprzęty – klasyczny komplet to sofa ogrodowa, fotele i stolik, który posłuży do przyjemnego spędzenia czasu z zaproszonymi gośćmi. Następnym punktem na liście inwestycji, ważnym dla Ciebie i roślinności, okaże się ogrzewanie. W ten sposób wypoczniesz z laptopem czy książką w otoczeniu fikusów lub innych egzotycznych roślin. Taki wypoczynek przy kawce pod krzewem papai sprawdza się naprawdę znakomicie. Z pewnością pasują odpowiednie będą orientalne klimaty z charakterystycznymi ornamentami ozdobnymi. Można w takim miejscu wykreować przyjazny nastrój z ceramicznymi faramuszkami, kadzidełkami i świeczkami. Do tego będą pasować tekstylia – poduszki, koce i kapy zostawione niby mimochodem. Nastrój musi tu być przytulny, zapraszający do relaksującego rozleniwienia.

Co z meblami do salonu ogrodowego

Większość właścicieli wybiera rattan, materiał tradycyjny, świetnie komponujący się się z roślinnością. Aczkolwiek dysponujemy technorattanem, ukochanym przez stylistów i producentów dodatków do ogrodu. To materiał wyjątkowo odporny na działanie warunków klimatycznych. Nie zmienia kształtu i nie blaknie poddany działaniu promieni UV i pary wodnej, zatem warto nabyć wyposażenie technorattanowe do oranżerii. Inny patent na to pomieszczenie dają palety, zyskujące kolejne życie w postaci mebli. Szerokie leżanki, stoły i siedziska prezentują się rewelacyjnie. Do tego można dodać donice, wykonane palet. Idąc dalej w takim kierunku można umieścić w kilku miejscach skrzynie z drewna, które sprawdzą się jako miejsce na podręczne akcesoria. To dość istotne, aby meble nie były ciężkie.

Ogród zimowy na tarasie – interesująca alternatywa

W przypadku gdy chcesz stworzyć coś niezwykłego, zbuduj ogród zimowy na tarasie. Nie potrzeba Ci dużego podwórka, żeby zyskać kawał zielonej przestrzeni we własnym domu. Płaszczyzny są w nim ze szkła czy poliwęglanu. Ich zadanie to dokładne odgrodzenie tarasu w kompozycyjnej zgodzie z elewacją. Zaraz przy domu, obok ścian, stworzysz pomieszczenie z niesamowitym nastrojem. W zacisznym miejscu otoczonym z każdej strony roślinami będziesz mógł odpocząć z najbliższymi i z znajomymi. Codzienna kawa i książka czy krzyżówka w dłoni w takiej scenerii to szczególnie miłe momenty.

dom / przez

Post Author: admin