Które ręczniki spełnią Twoje wymagania?

Przy zakupie ręczników nie zawsze mamy na względzie wzór czy kolor – bierzemy pod uwagę, czy pasują do wyglądu łazienki albo czy okaże się atrakcyjnym elementem przy odpoczynku nad wodą. Jednak ręczniki nie tylko wpadają w oko, ale przede wszystkim muszą spełniać optymalne kryteria użyteczności.

Kupując ręcznik kieruj się tymi kryteriami

Oprócz wartości wizualnych trzeba skierować uwagę na chłonność, właściwości materiału, szybkość wysychania i sposób wykończenia – obszycia. Kiedy idzie o pochłanianie wilgoci, dzianina o wartości 500 g na mkw jest minimum podwyższonej chłonności. Tego rodzaju ręczników trzeba spodziewać się w kategorii produktów bambusowych lub bawełnianych. Każdy ma mnóstwo zalet: są przytulne i sprężyste, zaś te drugie mają działanie antybakteryjne. Kupując ręcznik koniecznie zwróć uwagę na jakość brzegów.

Szybkoschnące ręczniki

Teraz korzystamy z bardzo chłonnych ręczników o krótkim okresie schnięcia. Zwykle to optymalna opcja na plażę, pod namiot czy w innych okolicznościach urlopowych, jednak wspaniale sprawdzą się jako wyposażenie łazienki, również zastępując ręczniki dziecięce. Oczywiście przy kupnie ręcznika, należy wziąć pod uwagę rozmiar zależnie od roli do odegrania.

Nie zapomnij o tym, zamawiając szybkoschnące ręczniki

Ręczniki o krótkim czasie suszenia odróżniają się kilkoma parametrami:

– dobra szybkość schnięcia,
– jaką chłonność mogą nam zaoferować,
– niewielka waga,
– korzystna cena.

Ręczniki powinno się dobierać, kierując się własnymi potrzebami. Można też sprawdzić materiał – tutaj możemy wybierać ręczniki z mikrofibry, weluru i frotte. Ręczniki frotte są grube, miłe, lecz przy okazji sporo ważą, dlatego w przypadku podróży okazują się mało funkcjonalne. Z drugiej strony welurowe (rekomendowane do zabrania w trasę) bywają nawet trzy razy lżejsze, jednak najczęściej zaleca się ręczniki mikrofibrowe. Te ostatnie są czasem i 3x lżejsze od ręczników z weluru, łatwe do zapakowania, a wysychają sześć razy szybciej niż ręczniki z bawełny. Wyjątkowo cienkie, mają jednak male wady. Wymagają trochę czasu na wciągnięcie wody. By się osuszyć, powinieneś zgnieść ręczniki dość mocno i przykładać do powierzchni, które chcemy osuszyć. Wiele osób nie akceptuje innego osuszania niż w odsłonie klasycznej, dlatego też woli delikatniejszą w dotyku i nieco cięższą wersję.

Część klientów od super schnących ręczników odstrasza wysokość rachunku, gdyż trzeba za nie wysupłać z portfela czasem i ponad 100 PLN. Osobom szukającym tańszego towaru warto polecić ręczniki o krótkim czasie suszenia wyprodukowane z weluru, ich koszt lokuje się wokół 20-40 złotych, albo frottowe, których cena może być jeszcze mniejsza.

dom / przez

Post Author: admin