Jaką zabawą można zainteresować dzieci na dłuższą chwilę?

Gdy przybywamy do domu po pracy, nasze pociechy bardzo mocno chcą zwrócić na siebie uwagę, tymczasem my rodzice chcielibyśmy mieć na podorędziu dobry pomysł, jak się nimi zająć. Sprawa powinna być łatwiejsza do rozwiązania, jeśli pod ręką są babcia i dziadek, którzy ochoczo zajmą się potrzebami dzieci, jednak gorzej, kiedy brak nam tej doskonałej instancji opiekuńczej. Przypadek bez rozwiązania? Prawdopodobnie wyjście z sytuacji jest łatwiejsze, niż myślimy.

Co gdy pociecha chce czegoś innego?

W erze przeróżnych szybko zmieniających się bodźców wzrokowych i słuchowych nasze pociechy łatwo porzucają to, co odkryły przed chwilą – jeżeli są to nawet mobilne urządzenia, co powiedzieć o prostych placach zabaw. Książki i popularne dawniej metody dziecięcej aktywności niezbyt już się sprawdzają. Również chwile spędzone z rówieśnikami często gasną i nie budzą zainteresowania, jeśli nie ma pomysłu, co robić. Najmłodsze osoby w rodzinie próbują być nieznośne, płakać, dopominają się uwagi, co najczęściej powoduje, że innym w domu zapanuje niezdrowa atmosfera. Czy da się coś z tym zrobić?

W co zaangażować pociechy na co dzień?

Pomysłów jest mnóstwo, chociaż potrzeba sobie bezpośrednio szczerze stwierdzić, że każda zabawa może się naszym dzieciom podobać. Warto wymienić doświadczenia z osobami o podobnych problemach, a jeśli to nic nie da, zainteresujmy latorośl przykładowo grami planszowymi, które wypożyczyć można w miejskiej lub szkolnej wypożyczalni książek albo domu kultury. Jeżeli żadna gra nie przekona malca do spędzenia z nią dłuższego czasu, a synek czy córeczka i tak narzeka na nudę, warto zajrzeć do internetu. Musimy wprowadzić do przeglądarki tekst „animacje dla dzieci pomysły” – każdy wynik pozwoli nam zapoznać się z mnóstwem propozycji oryginalnych zajęć oraz zabaw dla dzieci oraz młodzieży bez względu na przedział wiekowy.

Najczęściej przyda się jest rodzeństwo

Reguła jest zawsze ta sama – im więcej dzieci, tym łatwiej uda się zaplanować porywające zajęcia. Na przykład, w licznych rodzinach albo w takich, które sąsiadują z wielodzietnymi, doskonale przebiegnie rywalizowanie z balonami napełnionymi wodą, polegająca na tym, iż dzieci w parach stają plecami do siebie mając między sobą balon z wodą i na sygnał biegną z punktu A do punktu B. Wygra ta dwójka, która pierwsza dotrze do końca z ocalałymzestawem. Wariantów takich zajęć mamy do dyspozycji bardzo dużo – wszystkie bez trudu namierzymy w sieci.

Post Author: admin