Infekcje miejsc intymnych przynoszą rozmaite objawy. Niektóre mogą być mocniejsze, a inne lżejsze. Najważniejsze jest aby określić realną przyczynę choroby, aby następnie zarekomendować prawidłowe leczenie.
Na czym polega oddziaływanie leków na schorzenia intymne?
Rynek farmaceutyczny oferują wiele lekarstw pomocniczych w leczeniu infekcji obszarów „kobiecych” – pochodzenia grzybiczego, bakteryjnego , a także wirusowego. Są to m.in. żele aplikowane dopochwowo, kremy z probiotykami tudzież maści np. takie z dodatkiem wyciągów roślinnych. Na infekcjepochodzenia grzybiczego stosuje się bardzo dobrze medykamenty substancje wsparte liofilizatami mikrobów odmiany Candida. W przypadku stanów zapalnych oraz przy suchości pochwy, używa się na przykład np. globulki propolisowe, czopki, odpowiednie tampony czy żele mające w specyfikacji kwas mlekowy, glikogen i inne różnego typu substancje lecznicze.
Preparaty przeznaczone do wspomagania leczenia chorób intymnych, łagodzą podrażnienia, świąd, pieczenie , a także likwidują przykry zapach. Ich działanie polega na utrzymaniu należytego, kwaśnego pH miejsc intymnych, dzięki czemu zostaje zapewniona naturalnej formy ochrona przed zarazkami. Ponad to, środki te działają antyzapalnie i antygrzybiczo, a do tego, właściwie nawilżają okolice intymne. Produkty działające przeciw grzybicy pochwy, likwidują drożdżaki i oczywiście jednakowo ratują organizm w walce z infekcją. Ich działanie odznacza wielowymiarowość.
Naturalna recepta na leczenie dolegliwości intymnych.
Poza ww. środkami, nie wolno zapomnieć o ziołach i roślinności leczniczej. Sporządzanie nasiadówek to zaskakująco ceniony patent na leczenie przejawów infekcji. Już wstępne zażycie daje dobre efekty. Co służy do przygotowywania naparów, kompresów i kąpieli ziołowych? Najlepiej znane są następujące zioła: rumianek pospolity, kora dębu, pokrzywa, nagietek, szałwia, kwiat krwawnika pospolitego i jasnoty białej. Zioła oraz inne rośliny o właściwościach leczniczych usuwają świąd, pieczenie, zaczerwienienie, ból, ale działają przeciwbakteryjnie, bakteriobójczo, przeciwalergicznie a także antygrzybiczo.
Poza tym również stosuje się preparaty, których bazą jest propolis. Są to ww. czopki propolisowe dopochwowe, balsamy i mazidła, które można przygotować w dodatku polegając na swoich własnych talentach. Propolis to tak zwany „naturalny antybiotyk”, który jest owocem działalności pszczół, a którego używają jako wyściółka ula. Zdarza się, że dodaje się do maści i balsamów środki oddziałujące pomocniczo np. olejki eteryczne, wazelina, wyciągi roślinne lub witaminy. Tego rodzaju środek na bazie propolisu, zwalcza wielowymiarowo. Degraduje grzyby, bakterie i innego rodzaju mikroorganizmy chorobotwórcze stanowiące ryzyko dla ciała. Mazidło czy czopki propolisowe dopochwowe można używać także na hemoroidy bądź inne stany zapalne intymnych części ciała.
Konieczna jest profilaktyka, żeby nie dopuścić do rozwoju albo pogłębienia stanu zapalnego. Regularna higiena osobista za pomocą profesjonalnych płynów do higieny intymnej o właściwym pH 5.5 to rzecz pierwszorzędna. Ogromną rolę pełni również wypijanie dużej objętości cieczy, które mocno nawadniają ciało, nawilżają skórę i pozbywają się pozostałości przemiany materii. Ubieranie przewiewnej i nieobcisłej bielizny stanowi niezwykle ważny aspekt.